JENSEN

Kategorie
 
 
 
 
 

JENSEN

Peter Laurits Jensen se narodil v roce 1886 v Dánsku a věnoval svůj život inovacím a reproduktorům pro hudební nástroje. Značka JENSEN pokračuje v této tradici dodnes.

Společnost Jensen Radio Manufacturing Company byla založena v Chicagu roku 1927 a vyráběla reproduktory pro vojenské účely i rádia. Později začala vyrábět komerční reproduktory pro veřejné použití. Již v roce 1929 společnost Jensen vyrobila 60% všech reproduktorů, které byly dodávány nezávislým výrobcům rozhlasových přijímačů. Jensen vyrobil první vícenásobný reproduktorový systém a představil první permanentní magnet, dynamický reproduktor a první komerční kompresní výškový reproduktor. Jensen také vyvinul první basreflexní reproduktor a první komerční koaxiální reproduktor. Od poloviny čtyřicátých let 20. století začal Leo Fender používat pro svá kytarová komba reproduktory Jensen pro jejich vynikající zvuk. Během 40., 50. a 60. let 20. století Fender, Ampeg, Gibson a všichni ostatní velcí výrobci zesilovačů používali reproduktory JENSEN do svých systémů pro ozvučení hudebních nástrojů.

Koncem 60. let společnost JENSEN s výrobou skončila. V roce 1996 společnost SICA přijala výzvu na oživení legendárních Jensenových reproduktorů. Značka JENSEN je synonymem klasického stylu a dnes i průkopníkem ve vývoji nejmodernějších reproduktorů.

www.sica.it

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze